COLLEGE
DEGREES AND HONORS
KANSAS STATE UNIVERSITY
SCHOLARSHIPS
GOESSEL
Trevor Beisel — Leo and Louise Schlicher Best Scholarship.
HILLSBORO
Taylor Crandall — Kansas Veterinary Medical Association Fund.
Jakob Hanschu — Arts and Sciences Fund for Excellence, Arts and Sciences General Scholarship Endowment, Mark A. Chapman Scholars Program, and Patricia J. O’Brien Scholarship Award in Archaeology.
Benjamin Koop — Robert W. Janzen Scholarship.
David Loewen — Johnson County Education Research Triangle Scholarship and Richard F. King Jr. Memorial Scholarship.
Jesse Meier — Foundation for Engineering at Kansas State University Fund.
LEHIGH
Hannah Bartel — Robert W. Janzen Scholarship and Tim Burke Construction Science Scholarship.
MARION
Paige May — R. Ray and Marian E. Carothers Scholarship.
Justin Bina — Charles W. and Lois H. Nauheim Agricultural Economics Scholarship and K-State Alumni Association Legacy Scholarship.
Emily Davies — Achievement Award and Robert W. Janzen Scholarship.
Kathryn Ehrlich — Industrial and Manufacturing Systems Engineering Excellence Scholarship and Leadership Scholarship.
Jared Hague — Arts and Sciences Undergrad Research Scholarship.
Julia Hall — Jon Levin K-State Student Union General Scholarship.
Kailee Homburg — Transfer Leadership Scholarship.
Megan Jirak — Agriculture Enhancement.
James Jones — Vanier Family Scholarship.
Lauren McLinden — Elizabeth and William Henry Hinshaw Memorial Scholarship in Human Ecology and Hospitality Management Student Group Scholarship.
Bailey Robson — College of Education Alumni Scholarship and R. Ray and Marian E. Carothers Scholarships.
Zachary Robson — College of Education Alumni Scholarship and Ken and Cynthia Habiger Scholarship In Education.
Amanda Stuchlik — Achievement Award and R. Ray and Marian E. Carothers Scholarship.
Kaylie Waner — June D. Hull Sherrid Biology Scholarship and Education Fund.
PEABODY
Barbara Begler — KBOR CTE Project Scholarship.
Mallory Harris — Activity Scholarship and Memorial Scholarship.
RAMONA
Dylan Deines — Activity Scholarship.
TAMPA
Reece Berens — Arlo and Vivian Crawshaw Family Engineering Scholarship, Computer Science Scholars Program, and G.E. Johnson Engineering Scholarship.
Morganne Hamm — Borck Leadership Scholars and Collett Family Scholarship for Rural Education.
Elizabeth Meyer — Agriculture Enhancement, Larry and Margaret Goering Family Scholarship in Agriculture, and Leadership Scholarship.
Nicholas Meyer — Andrew Kasten International Scholarship, Engineering Leadership and Innovation Scholarship, Foundation Plus Scholarship, and June Roberts Scholarship.
Grant Srajer — Verlyn D. Richards Scholarship.
TABOR COLLEGE
FALL DEAN’S LIST
Highest honors (3.85 GPA or higher)
Hillsboro — freshmen Jonathan Hinerman and Madison Sheppard; sophomores Marah Franz, Hannah Funk, Joshua Kliewer, and Tassanee Sanchez; juniors Austin Calam, David Dick, and Philip Ediger; seniors Michael Andrews, Tena Loewen, Luke Moore, and Molly Wiebe Faber; and graduate student Bailey Kaufman.
Peabody — sophomore Isaac Good.
High honors (3.70 to 3.849)
Hillsboro — freshmen Allison Maxfield and Tyson Reimer, juniors Micah Allen and Shannon Martens, and senior Kianna Hinerman.
Honors (3.50 to 3.699)
Hillsboro — junior Joshua Funk and seniors Avery Franz and Lori Mathies.